Zmarł Ks. prał. Edmund Marcinkiewicz

2036
Śp. Ks. prał. Edmund Marcinkiewicz (1930-2020). Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Informujemy, że w dniu 2 kwietnia 2020 r. zmarł ks. prał. Edmund Marcinkiewicz, mieszkaniec Domu Księży Emerytów w Radomiu. Odszedł w 90. roku życia i w 65. roku kapłaństwa.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. w sobotę, 4 kwietnia, o godz. 10.00, w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Radomiu. Po Mszy św. pochowanie ciała na cmentarzu w Skaryszewie.

Uroczystości pogrzebowe będą transmitowane NA ŻYWO na stronie parafii swteresa.com.

Ks. prał. Edmund Marcinkiewicz urodził się 27 lutego 1930 roku w miejscowości Kobylany, parafia Skaryszew. Święcenia kapłańskie przyjął 29 maja 1955 r.

Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Pawłowice, Sandomierz – św. Pawła, Baćkowice, Białobrzegi Radomskie, Starachowice – Świętej Trójcy, Suchedniów. Następnie jako proboszcz pracował w Rudzie Kościelnej, Bukównie, Cerekwi i Policznie.

Jako rezydent przebywał w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Radomiu, a następnie był mieszkańcem Domu Księży Emerytów w Radomiu.    


Ze względu na stan epidemii nie jest przewidziana koncelebra. Księża Seniorzy będą sprawowali w tym czasie Mszę świętą w kaplicy Domu Księży Emerytów. Wszystkich pozostałych kapłanów prosimy o celebrowanie Mszy świętej za zmarłego kapłana prywatnie.