10 lat w Diecezji Radomskiej

10 rocznica kanonicznego objęcia Diecezji Radomskiej. Foto: ks. S. Piekielnik

Bp Henryk Tomasik świętował 10. rocznicę kanonicznego objęcia Diecezji Radomskiej. O biskupiej rocznicy pamiętali kapłani podczas listopadowych Dni Duszpasterskich.

Z okazji 10. rocznicy kanonicznego objęcia Diecezji Radomskiej przez Biskupa Henryka Tomasika w seminaryjnej kaplicy była celebrowana Msza św. Wśród obecnych byli m.in. bp Piotr Turzyński i bp Adam Odzimek, ks. prof. dr hab. Henryk Witczyk (KUL) oraz księża biorący udział w spotkaniu formacyjnym. Homilię wygłosił ks. dr Andrzej Ryłko, kanclerz i rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Pińsku (Białoruś).

– 10 lat temu naszą diecezję kanonicznie objął bp Henryk Tomasik. Gromadzimy się więc dziś w gronie prezbiterium radomskiego i alumnami seminarium radomskiego, aby dziękować Panu Bogu za te 10 lat posługi Biskupa Henryka. Prosimy, aby Pan Bóg obdarzał go zdrowiem i światłem Ducha Świętego. – mówił we wprowadzeniu do liturgii bp Piotr Turzyński.

Bp Piotr Turzyński, wprowadzenie:

Na zakończenie Mszy św. życzenia z okazji jubileuszu złożył ks. prał. Jarosław Wojtkun, rektor radomskiego seminarium.

– Nie jest przypadkiem, że miejscem świętowania tego jubileuszu jest gmach seminarium duchownego, bowiem pierwszym miejscem, które ksiądz biskup nawiedził, był właśnie ten obiekt. Wówczas padły słowa, które następnie ksiądz biskup powtórzył podczas ingresu: „Przyjmijcie Mnie”, co spotkało się z gromkimi brawami. Bp Edward Materski odczytywał te słowa trafnie, że był to znak jedności, woli trwania przy Nim. Dlatego niech te brawa wciąż trwają. Te słowa opisują styl posługi pasterskiej księdza biskupa Henryka – powiedział ks. Wojtkun.

Ks. Jarosław Wojtkun, życzenia:

Failed to get data. Error: