Aby lepiej poznać rodzinę

Duszpasterstwo Rodzin DR na VIII Marszu dla Życia i Rodziny w Radomiu (2019). Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej zaprasza na zajęcia do Studium Życia Rodzinnego.

– Zapraszamy szczególnie młode małżeństwa, chcące pogłębić wiedzę dotyczącą katolickiej wizji małżeństwa i rodziny, nauczyć się naturalnych metod planowania rodziny. Zapraszamy narzeczonych, chcących lepiej przygotować się do zawarcia małżeństwa oraz osoby, które chciałyby w przyszłości pracować w Parafialnym Poradnictwie Rodzinnym. – mówi ks. Sławomir Adamczyk, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Studium ma charakter interdyscyplinarny i obejmuje przekazanie nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie. Słuchacze otrzymują także wiedzę w zakresie nowoczesnych metod rozpoznawania płodności. Ich znajomość uczy szacunku dla ludzkiej płodności i życia w zgodzie z wiarą i własnym sumieniem.

Pierwsze spotkanie w ramach Studium Życia Rodzinnego odbędzie się 14 września 2019 r. (sobota) o godz. 9.00 w budynku Kurii Diecezji Radomskiej (ul. Malczewskiego 1).