Rusza Studium Życia Rodzinnego

Ks. Sławomir Adamczyk i Kamila Rzepka. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej serdecznie zaprasza na Studium Życia Rodzinnego.

– Zaproszenie kierujemy szczególnie do młodych małżeństw, chcących pogłębić wiedzę dotyczącą katolickiej wizji małżeństwa i rodziny, nauczyć się naturalnych metod planowania rodziny, do narzeczonych, chcących lepiej przygotować się do zawarcia małżeństwa oraz osoby, które chciałyby w przyszłości pracować w Parafialnym Poradnictwie Rodzinnym. – mówi ks. dr Sławomir Adamczyk z Duszpasterstwa Rodzin.

Studium ma charakter interdyscyplinarny i obejmuje przekazanie nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie. Słuchacze otrzymują także wiedzę w zakresie nowoczesnych metod rozpoznawania płodności. Ich znajomość uczy szacunku dla ludzkiej płodności i życia w zgodzie z wiarą i własnym sumieniem.

12 września 2020 r. (sobota o godz. 9.00) odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach Studium Życia Rodzinnego w Radomiu przy ul. Malczewskiego 1.