Adoracja na I niedzielę stycznia 2019 r.

Adoracja Najświętszego Sakramentu. Foto: ks. S. Piekielnik

Panie Jezu Chryste, z wiarą i ufnością adorujemy Twoją obecność pośród nas w Najświętszym Sakramencie. W okresie Twojego Chryste Narodzenia oraz dopiero co rozpoczętego nowego roku kalendarzowego klękamy dzisiaj, aby złożyć u Twoich stóp całe nasze dziękczynienie. W licznych kolędach wyśpiewujemy wdzięczność za to, że Ty, odwieczny Bóg, stałeś się człowiekiem i zamieszkałeś między nami, dla naszego zbawienia. Adoracja Twojego żłóbka przypomina nam potrzebę adorowania Boga przez cały kolejny rok naszego życia.

Bo jak mówiła Matka Teresa z Kalkuty o Bożym Narodzeniu:

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce – jest Boże Narodzenie. Zawsze. kiedy milkniesz, aby go wysłuchać – jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei więźniom, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa – jest Boże Narodzenie. Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są Twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość – jest Boże Narodzenie. Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy – jest Boże Narodzenie”.

Czyli to Boże Narodzenie jest zawsze wtedy kiedy czynimy dobro i okazujemy Bogu i sobie miłość.

Kolęda: Bóg się rodzi.

Panie Jezu Chryste za nami kolejny rok naszego życia. Pragniemy spojrzeć na niego jeszcze raz i przeprosić za wszelkie zło, podziękować za wszelkie dobro i poprosić o potrzebne łaski na nowy rok. To spojrzenie, które kierujemy jest po to, aby ten rok był jeszcze bardziej przepełniony miłością, dobrocią i pokojem.

• prosimy cię Panie Jezu, aby ten rok był wypełniony tylko i wyłącznie miłością i pokojem w naszych rodzinach. Ciebie prosimy…
  • prosimy cię Panie Jezu, aby na świecie ustały wszelkie konflikty, wojny, nienawiść
    i aby na całym świecie panowała zgoda ….
  • prosimy cię Panie Jezu, abyśmy nie patrzyli egoistycznie na swoje życie, ale umieli dostrzegać potrzeby innych ludzi ….
  • prosimy cię Panie Jezu, abyśmy umieli dostrzegać i doceniać Twoją wielka miłość, którą nam każdego dnia okazujesz ….
  • prosimy cię Panie Jezu, abyśmy umieli poszanować każde ludzkie życie od jego naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci ….

Kolęda: Mędrcy świata, monarchowie

Panie Jezu Chryste wiele możemy jeszcze słów do ciebie skierować, ale przecież Ty znasz nasze serca. Ty widzisz każdy nasz krok jaki czynimy każdego dnia. Ty widzisz nasze wzloty  i upadki. Widzisz jak często się staramy i nam nie wychodzi, ale mimo naszych upadków jesteś przy nas w tej drobinie Chleba. Prosimy cię błogosław nam na ten nowy rok, abyśmy umieli przeżyć go w zgodzie, miłości, pokoju, przyjaźni, dobroci, uczciwości, abyśmy nigdy nie zapominali o Tobie.

Pieśń: Przed tak wielkim Sakramentem

Opr. Ks. Grzegorz Dąbrowski