Adwentowe spotkanie katechetów

Adwentowy Dzień Skupienia Katechetow. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

„Eucharystia tajemnicą wyznawaną” – to hasło przyświecało katechetom, którzy w I Niedzielę Adwentu spotkali się w radomskim seminarium, aby przeżyć dzień skupienia. Poprowadził go ks. dr Grzegorz Głąb, wykładowca Instytutu Filologii Polskiej KUL.

W programie spotkania – prócz konferencji o Eucharystii – była Adoracja Najświętszego Sakramentu, a także możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.

Najważniejszym punktem była Msza św., której przewodniczył ks. Stanisław Łabendowicz, dyrektor Wydziału Katechetycznego radomskiej kurii, a koncelebransami byli księża wizytatorzy.

Na zakończenie były wspólny posiłek i życzenia – jeszcze przedświąteczne.

Adwentowy dzień skupienia wpisany jest w formację stałą katechetów świeckich. Uczestniczyło w nim ponad 200 katechetów świeckich z całej diecezji.

Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.
Error encountered during authentication:
{
  "error": "unauthorized_client",
  "error_description": "Unauthorized"
See here for documentation.