Akcja „Mandazi dla Afryki” ruszyła!

901
Animatorka Magdalena Kowalik w czasie rekolekcji oazowych w Kenii i Tanzanii w 2019 roku. Foto: arch. prywatne

– Przed nami jeden z moich najbardziej ulubionych dni w roku – Tłusty Czwartek! Masa pączków, faworków… Może to właśnie dobra okazja, by z czegoś zrezygnować i dać coś z siebie? – mówi Magdalena Kowalik, animatorka z Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej i zaprasza do włączenia się w akcję „Mandazi dla Afryki”.

W ubiegłym roku Magdalena spędziła w Kenii niecałe 2 miesiące jako misjonarka i pragnie tam wrócić.

– „Mandazi” jadłam bardzo często w Kenii, to coś w rodzaju naszego pączka. Kiedy my tutaj w Polsce opychamy się słodyczami, gdzieś daleko (choć nie aż tak) są ludzie, którzy nie mogą sobie na to pozwolić. – mówi an. Magdalena.

Zaznacza, że to nie jedyna rzecz, której brakuje w Afryce.

– Nieraz brakuje także możliwości, by spotkać Boga ze względu na małą ilość kapłanów, brak kościołów, wspólnot dla młodych. Jako Ruch Światło-Życie chcemy pomóc w spotkaniu Boga Żywego, prowadząc rekolekcje oazowe dla mieszkańców z Kenii i Tanzanii. W tym roku zdecydowałam się pojechać na 6 miesięcy, by pomóc w prowadzeniu rekolekcji i po prostu być z tymi ludźmi. Sama nie jestem w stanie tego zrobić, ale możecie mi w tym pomóc, modląc się za mnie. – mówi Magda.

Można również włączyć się w akcję „Mandazi dla Afryki”. Na czym ona polega?

Jeśli chcesz, możesz zrezygnować z pączka (lub pączków) wpłacając jego równowartość na specjalne konto i pomóc w uzbieraniu pieniędzy na bilet dla Magdy. Każda złotówka się liczy!

– Już niedługo Wielki Post… Może to właśnie dobra okazja, by z czegoś zrezygnować i dać coś z siebie? Za wszystkie ofiary – BARDZO DZIĘKUJĘ! – mówi Magda.

Ofiary można składać na konto:

  • Adres: Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie
  • Nr konta: 19 1240 1574 1111 0010 9064 6493
  • Z dopiskiem: „Mandazi dla Afryki”

Pismo św. uczy nas: „Jałmużna uwalnia od śmierci i oczyszcza z wszelkiego grzechu. Ci, którzy dają jałmużnę, nasycą się życiem” (Tb 12, 9).