Zapraszamy na VII. Marsz dla Życia i Rodziny

– Serdecznie zapraszam do udziału w Marszu. Będzie to nasze świadectwo wyrażające troskę o poszanowanie życia oraz małżeństwa i rodziny. – zachęca bp Henryk Tomasik. Oto pełen tekst zaproszenia i plan Marszu

VII. Marsz dla Życia i Rodziny – W dużej rodzinie miłość nie zginie
Zaproszenie

W dniu 20 maja 2018 roku, już po raz szósty, ulicami Radomia przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się on Mszą Świętą w Radomskiej Farze (ul. Rwańska) o godzinie 15.00.

Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu podkreślenia prawdy o wartości życia ludzkiego od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Mają one na celu zaakcentowanie znaczenia rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny. Rodzina taka jest otwarta na przyjęcie i wychowanie dzieci. Inicjatywa organizowania Marszu ma na celu ukazanie piękna małżeństwa i rodziny oraz zachwytu nad tym wspaniałym dziełem Pana Boga.

Tegoroczny Marsz jest organizowany pod hasłem W dużej rodzinie miłość nie zginie. Hasło to podkreśla wartość rodziny, która jest najważniejszą wspólnotą w życiu każdego z nas. Trzeba przy tej okazji mocno podkreślić, że dzięki rodzinom przetrwała idea patriotyzmu, polskość, wiara i wierność Kościołowi. Dzięki rodzinom, szczególnie wielodzietnym, Polska przetrwała i nie dała się zrusyfikować czy zgermanizować.

Dzisiaj potrzeba nam także takiego „ducha rodzinnego”, który pozwoli jeszcze bardziej kochać naszą ojczyznę, troszczyć się o jej przyszłość oraz otworzyć się na większą liczbę dzieci.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Marszu dla Życia i Rodziny. Zapraszam całe rodziny: dziadków, babcie oraz rodziców z dziećmi. Zapraszam wszystkie organizacje, stowarzyszenia, ruchy prorodzinne. Przyjdźcie ze swoimi sztandarami, emblematami. Pokażmy, jak wielką wartością jest dla nas rodzina.

+ Henryk Tomasik
Biskup Radomski

Program Marszu:

• 15.00 – Msza św. w kościele św. Jana (fara), ul. Rwańska
  • 16.00 – Rozpoczęcie marszu i przejście ulicami: Rwańską, Żeromskiego
  • 17.00 – Finał marszu na Placu Corazziego przed Urzędem Miejskim.
  • 17.30 – Koncert ewangelizacyjny zespołu „Moja Rodzina”
  • 18.30 – Ogłoszenie wyników konkursów plastycznego i literackiego
  • 19.00 – atrakcje dla dzieci, konkursy rodzinne i zakończenie Marszu.

Zobacz: VII. Marsz dla Życia i Rodziny