Bajkowe ferie na sportowo

764
Ferie w Bajce. Foto: Arch. CNiZ Bajka

Tegoroczne ferie zimowe w Centrum Nauki i Zabawy „Bajka” przebiegały pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch” i obfitowały w różnego rodzaju aktywności o charakterze sportowym.

Hasło „W zdrowym ciele zdrowy duch” nawiązuje do wystawy, która w „Bajce” pojawiła się na początku lutego jako podsumowanie konkursu dla przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 6.

– Podczas dwóch tygodniowych turnusów korzystamy z lokalnych atrakcji m.in.: zajęci rekreacyjno-sportowych na pływalni „Neptun”, zajęć dla pasjonatów i amatorów ścianki wspinaczkowej, czy aktywnych zajęć na trampolinach, gdzie nasi Podopieczni mogą trenować swoje umiejętności, poprawiać motorykę ciała oraz nauczyć się wielu nowych elementów. Podczas „Bajkowych ferii zimowych” nie mogło zabraknąć też odrobiny relaksu i obcowania ze sztuką, zatem udaliśmy się również na wystawę oraz grę edukacyjną do Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia, a także na fajny i pouczający familijny film „Chłopiec i wilk” do Multikina w Radomiu. Ponad to każdy dzień rozpoczyna się warsztatami stacjonarnymi: profilaktycznymi, kulinarnymi, plastycznymi, kreatywnymi. – opowiada Paulina Zalewska, kierownik placówki.

W zimowym wypoczynku uczestniczyło 45 podopiecznych „Bajki”. Mimo braku śniegu nie kryli zadowolenia z atrakcji zaproponowanych przez wychowawców.

– Najfajniejsza była ścianka – udało mi się wejść na samą górę, to było bardzo trudne, już miałem schodzić, ale powiedziałem sobie: „Dam radę!” i tak się stało. – mówi Dawid jeden z wychowanków.

– Bardzo lubię czas wolny spędzać w „Bajce”, zawsze są fajne atrakcje.  Tym razem najwięcej radości sprawił mi basen. Zjechałam wreszcie z rury. Jest super choć nie ma śniegu. – dodaje Zuzia.

Centrum Nauki i Zabawy „Bajka”, które działa przy ul. Rapackiego 7 w Radomiu jako jednostka Caritas Diecezji Radomskiej. W ramach prowadzonej akcji 1% Caritas umożliwia zbiórkę środków na dofinansowanie działalności świetlicy.

– Cieszymy się, że dzięki przekazanemu w ubiegłym roku 1% na „Bajkę” nasi Podopieczni mogą tak fajnie i aktywnie spędzać czas w gronie rówieśniczym, mogą się rozwijać, uczyć, przełamywać swoje lęki. Licząc na wsparcie również w tym roku, mamy nadzieje, że i kolejne ferie będą równie aktywne i ciekawe. Pozdrawiam serdecznie. – dodaje Paulina Zalewska.

 
Failed to get data. Error:
Quota exceeded for quota metric 'All requests' and limit 'All requests per day' of service 'photoslibrary.googleapis.com' for consumer 'project_number:388991581708'.