Bp Henryk Tomasik zaprasza na uroczyste zamknięcie II Synodu Diecezji Radomskiej

Bp Henryk Tomasik podczas sesji plenarnej II Synodu Diecezji Radomskiej. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

– Zapraszam na uroczyste zakończenie Synodu, które odbędzie się w katedrze radomskiej w sobotę, 19 września 2020 roku, o godzinie 11.00. Uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski. – napisał w zaproszeniu Bp Henryk Tomasik. Oto jego treść:

Czcigodni Księża
Drogie Osoby Życia Konsekrowanego
Drodzy Siostry i Bracia

W dniu 29 lutego 2020 roku odbyła się Sesja Plenarna II Synodu Diecezji Radomskiej, która zatwierdziła uchwały tego Synodu. Na dzień 18 kwietnia 2020 roku było zaplanowane uroczyste, liturgiczne zakończenie tego Synodu. Ze względu na epidemię nie było to możliwe. Przyjmujemy nową datę zakończenia Synodu.

Serdecznie zapraszam Osoby, które są zobowiązane do udziału z mocy prawa. Zapraszam Sekretariat Synodu, Księży Dziekanów i Relatorów dekanalnych, Członków Komisji Synodalnych, przedstawicieli Ruchów i Stowarzyszeń oraz przedstawicieli wiernych świeckich z każdego dekanatu.

Biskup Henryk Tomasik
Biskup Radomski