Biskup Radomski cofa dyspensę od udziału w niedzielnej Mszy Świętej

1925
Bp Marek Solarczyk. Kuria Radomska. Foto: ks. S. Piekielnik /www.diecezja.radom.pl

[AKTUALIZACJA] Z dniem 20 czerwca br. Biskup Radomski Marek Solarczyk cofa dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Oto treść dekretu:

Radom, 11 czerwca 2021 r.

L. dz. 906/21

DEKRET

W związku ze zmniejszonym stanem epidemii oraz znoszonymi restrykcjami sanitarnymi, z dniem 20 czerwca 2021 roku cofam dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej udzieloną w dniu 15 stycznia br.

+ Marek Solarczyk
Biskup Radomski

Ks. Marek Fituch
Wicekanclerz Kurii

Decyzję o jednoczesnym zniesieniu dyspens we wszystkich diecezjach od 20 czerwca br. podjęli biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej.

20 czerwca zostaną zniesione dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej