ZARZECZE – Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca NMP

• Proboszcz:
    • ks. mgr Sylwester Laskowski

MSZE ŚW.:

• Niedziele / Uroczystości:
    • 8.00;
    • 10.00;
  • Święta zniesione:
    • 8.00;
  • Dni powszednie:
    • 8.00 lub 17.00

O PARAFII:

• Do parafii należą:
    • Anielin, Dobrosławów (część), Janów, Kajetanów (część), Kochanów, Leokadiów (część), Pachnowola (część), Piskorów, Sosnów, Zarzecze
  • Odpusty:
    • św. Józefa (19 marca)
  • Dzień adoracji Najświętszego Sakramentu:
    • 8 września
  • Historia:

Punkt duszpasterski w Zarzeczu powstał w 1981 r. Tymczasowa drewniana kaplica została zbudowana w 1982 r. Kościół pw. św. Józefa Oblubieńca, wg projektu z Chicago, adaptowanego przez arch. Janusza Bielaka i konstr. Janusza Pietrzaka, zbudowano w latach 1983–1984 staraniem ks. Józefa Jarosza. Parafię erygował bp Edward Materski 1 VI 1991 r. z wydzielonego terenu parafii Góra Puławska, Wysokie Koło, Łagów Kozienicki i Janowiec. Kościół jest jednonawowy, wzniesiony z cegły czerwonej. Fasada frontonu wysunięta do przodu, opiera się na czterech kolumnach, tworząc arkadowe podcienie.

MAPA DOJAZDU: