Bp Marek Solarczyk zachęca do dobrego przeżycia Wielkiego Postu

Bp Marek Solarczyk. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

– Pamiętajmy, że jest to okres pokuty, w którym pragniemy pogłębić nasze życie duchowe i z jeszcze większą gorliwością służyć Bogu we wspólnocie Kościoła Radomskiego. – napisał do kapłanów Biskup Radomski.

Bp Marek Solarczyk będzie przewodniczył Mszy św. w Środę Popielcową (17 lutego) w katedrze radomskiej o godz. 18.00.

Biskup ordynariusz poprowadzi również pierwsze w tegorocznym Wielkim Poście nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Odbędzie się ono w piątek, 19 lutego, godz. 17.15.

Z powodu pandemii nie odbył się Dzień Pokuty, na który zwykle gromadzili się kapłani we wtorek przed Popielcem. W zamian bp Marek zachęca kapłanów do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwy i postu.

Słowo Biskupa Marka Solarczyka do kapłanów Diecezji Radomskiej przed Wielkim Postem:

Drodzy Kapłani Diecezji Radomskiej!

Za kilka dni rozpoczniemy Wielki Post. Ten wyjątkowy czas niesie wiele duszpasterskich wyzwań związanych z oddaną posługą wiernym w trudnym czasie nadal trwającej epidemii. Pamiętajmy, że jest to okres pokuty, w którym pragniemy pogłębić nasze życie duchowe i z jeszcze większą gorliwością służyć Bogu we wspólnocie Kościoła Radomskiego.

Zachęcam wszystkich kapłanów naszej diecezji do podjęcia wielkopostnych postanowień: godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwy różańcowej i praktyki piątkowego postu. Niech duchowa troska przyniesie obfite owoce Bożej Łaski w naszej posłudze, będzie umocnieniem na drodze wiary naszych wspólnot parafialnych i przygotuje nas na ofiarne przeżycie rozpoczynającego się 11 kwietnia Jerycha Różańcowego w naszej diecezji.

Niech wstawiennictwo Matki Bożej i świętego Józefa umacnia nas w oddanym pełnieniu woli Boga.

Wasz biskup Marek