Bp Turzyński: Prawda, dobro i piękno – to wartości, które pasują każdemu człowiekowi

Spotkanie noworoczne Stowarzyszenia "Młyńska". Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Noworoczne spotkanie Stowarzyszenia „Młyńska” Verum Bonum Pulchrum odbyło się w niedzielę w Centrum Wolontariatu Międzynarodowego w Radomiu.

Spotkanie było okazją do złożenia świątecznych życzeń i kolędowania, a także do przekazania podziękowań osobom i firmom pomagającym Stowarzyszeniu w działalności statutowej.

Życzenia i podziękowania trafiły m.in. do Biskupa Radomskiego Henryka Tomasika, który tego dnia obchodził swoje imieniny i przeżywał 10 rocznicę objęcia diecezji.

O tym czym zajmuje się Stowarzyszenie „Młyńska” przypomniał bp Piotr Turzyński, który jest jego wiceprezesem.

– Wydobyliśmy te słowa z tradycji filozofii: Verum, Bonum Pulchrum, czyli prawda, dobro i piękno – to są wartości, które pasują każdemu człowiekowi; każdy człowiek szuka prawdy, zachwyca się pięknem, dla każdego cenne jest dobro. Wydaje nam się, że to jest jakiś most, płaszczyzna, która pomaga trafić do serca człowieka. Dlatego chcielibyśmy w taki sposób ewangelizować. Pokazywać te wielkie wartości, pokazywać, że one są obecne w chrześcijaństwie, w kulturze, i przez kulturę mamy nadzieję pokazać piękno Kościoła i piękno chrześcijaństwa. – mówi bp Piotr Turzyński.

Bp Piotr Turzyński

W Stowarzyszeniu aktywnie działa około trzydziestu osób związanych z Radomiem i Diecezją Radomską, z różnych grup zawodowych i dziedzin kultury. Wśród wydarzeń, które organizuje lub współorganizuje są m.in. Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, Koncert Patriotyczny „Wyśpiewana Niepodległa” oraz cykl spotkań „Rozmowy o…”. Stowarzyszenie promuje również pochodzącą z Radomia mistyczkę Służebnicę Bożą Wandę Malczewską.

– Ubiegły rok zaskoczył nas ilością zadań, które Pan Bóg nam zadał. Najważniejszym zadaniem, którego się zupełnie nie spodziewaliśmy było sympozjum i książka o Wandzie Malczewskiej. – mówi Zbigniew Skuza, prezes Stowarzyszenia.

Zbigniew Skuza

Podziękowania dla partnerów i sponsorów Stowarzyszenia otrzymali m.in. ks. Andrzej Tuszyński, Piotr Ciołkiewicz, ks. Mirosław Prasek COr, Piotr i Elżbieta Pajestka, Elżbieta Braczkowska oraz redakcje diecezjalnych mediów: Radia Plus Radom, „Gościa Niedzielnego” oraz do Portalu Diecezji Radomskiej.

Failed to get data. Error: