Diecezjalna modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego Księdza Romana Kotlarza

Bp Henryk Tomasik. Homilia na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego Sł. B. Ks. Romana Kotlarza

Uroczystości 43. rocznicy śmierci i 91. rocznicy urodzin ks. Romana Kotlarza odbędą się w Koniemłotach, Radomiu oraz Pelagowie w niedzielę, 18 sierpnia br. Do wspólnej modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego zaprasza bp Henryk Tomasik:

Czcigodni Księża, Drodzy Diecezjanie,

18 sierpnia 2019 r. przypada 43. rocznica śmierci Sługi Bożego Księdza Romana Kotlarza, którego proces beatyfikacyjny prowadzi nasza Diecezja.

W tym dniu, w całej Diecezji, modlimy się o beatyfikację Sługi Bożego Księdza Romana Kotlarza.

Serdecznie zapraszam do wspólnego uczestniczenia we Mszy św. o łaskę beatyfikacji Sługi Bożego Księdza Romana Kotlarza, która będzie sprawowana 18 sierpnia 2019 r. (niedziela), o godz. 17.00, w kościele parafialnym pod wezwaniem MB Częstochowskiej w Pelagowie-Trablicach.

+ Henryk Tomasik
Biskup Radomski

Jak podaje Radio Plus Radom, uroczystości upamiętniające ks. Romana Kotlarza organizuje Zarząd Regionu Ziemia Radomska NSZZ “Solidarność” oraz NSZZ “Solidarność” Rolników Indywidualnych Ziemia Radomska. Odbędą się one w Koniemłotach, Radomiu oraz Pelagowie.

Porządek uroczystości 43. rocznicy męczeńskiej śmierci oraz 91. rocznicy urodzin ks. Romana Kotlarza:

• Koniemłoty:
    • 9.30 – modlitwa, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy przy grobie ks. Romana Kotlarza na cmentarzu parafialnym,
    • 9.40 – przemarsz do kościoła parafialnego pw. Wniebowzięcia NMP,
    • 9.50 – złożenie kwiatów pod obeliskiem poświęconym ks. Romanowi Kotlarzowi,
    • 10.00 – Msza św. w kościele w intencji ks. Romana Kotlarza.
  • Radom:
    • 16.30 – złożenie kwiatów i modlitwa przy kamieniu na Rondzie ks. Romana Kotlarza
  • Trablice-Pelagów
    • 17.00 – Msza św. o łaskę beatyfikacji Sługi Bożego Księdza Romana Kotlarza w kościele pw. MB Częstochowskiej,
    • 18.00 – przemarsz do plebanii-muzeum ks. Romana Kotlarza, złożenie kwiatów przed obeliskiem przy plebanii-muzeum.

Modlitwa i życiorys: