Droga Krzyżowa ulicami Radomia – zaproszenie

Droga Krzyżowa 2018. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Bp Henryk Tomasik zaprasza na Drogę Krzyżową ulicami Radomia. Odbędzie się ona w Niedzielę Palmową w ramach obchodów XXXIV. Dnia Młodzieży w Diecezjach.

Zaproszenie na Drogę Krzyżową

Jak co roku w Niedzielę Palmową (w tym roku 14 kwietnia) obchodzony będzie Światowy Dzień Młodzieży w Diecezjach. Z tej okazji tradycyjnie organizowana jest przez młodych Droga Krzyżowa ulicami Radomia. Rozpocznie się ona o godz. 20.00 przed kościołem pw. św. Jana – Fara.

W tym roku rozważania Drogi Krzyżowej zostały zaczerpnięte ze spotkania młodych w Panamie. Niektóre ze stacji będą miały odmienny charakter: inscenizacja, prezentacja multimedialna.

Mamy jednak nadzieję, że pomimo nowych form uda nam się zachować modlitewny – refleksyjny – charakter Drogi Krzyżowej, jaki pamiętamy z poprzednich lat. Zakończenie spotkania będzie miało miejsce w naszej Katedrze.

Na całym świecie dzień ten staje się wielkim świętem młodzieży i szczególną okazją do publicznego wyznania swojej wiary. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tych uroczystościach nie tylko młodzież, ale wszystkich Was, Bracia i Siostry.

† Henryk Tomasik
Biskup Radomski

Wieczór jeszcze młody – spotkanie dla młodych

W ramach obchodów XXXIV. Dnia Młodzieży w Diecezji mamy dla młodych, i nie tylko młodych, dwie propozycje na Wieczór jeszcze młody – spotkanie dla młodych, 13 kwietnia 2019 r.:

• Niezwykłe spotkanie z nawróconym Piotrem Kowalczykiem – TAU, raperem, producentem muzycznym. TAU w toku spotkania opowie o doświadczeniu działania żywego Boga w jego życiu, o swojej muzyce, a także odpowie na zadane pytania.
    • Początek godz. 17.00 w Duszpasterstwie Akademickim, ul. Górnicza 2.
  • Koncert pasyjny Violi Brzezińskiej.
    • Początek godz. 19.00 w kościele pw. św. Jadwigi Królowej (Osiedle Akademickie)

Viola Brzezińska urodziła się w Giżycku. Jako laureatka „Szansy na sukces” wystąpiła w koncercie „Debiuty” na KFPP w Opolu w 1995 roku, gdzie otrzymała nagrodę główną im. Anny Jantar. Dołączyła do grona artystów występujących w słynnym musicalu „Metro”, gdzie grała jedną z głównych ról. W maju 2008 roku ukazała się jej pierwsza solowa płyta – „PRZYSTAŃ”. W grudniu 2016 roku wzięła udział w projekcie Caritas – „Rodzina Rodzinie”, nagrywając „Kolędę syryjskich i polskich rodzin”, która emitowana była wielokrotnie w niemal wszystkich stacjach radiowych i telewizyjnych w Polsce. W lipcu 2017 r. była jedną z gwiazd trasy koncertowej „Lata z Radiem”, a piosenka „Przystań” z jej pierwszego solowego albumu znalazła się na płycie „Lato z Radiem 2017”.

Wstęp na obydwa koncerty jest wolny. Zapraszamy!

ks. Mariusz Wilk
Duszpasterz Akademicki i Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży