Dziękujemy za wsparcie dla diecezjalnych mediów

We wtorek, 24 stycznia, będziemy wspominać w liturgii św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej. A w niedzielę (22 stycznia) w kościołach Diecezji Radomskiej odbędzie się zbiórka do puszek na media diecezjalne.

Prawie od początku istnienia diecezji radomskiej są w niej obecne media. Pierwszy numer tygodnika „AVE” – obecnie wchodzący w skład „Gościa Niedzielnego” – ukazał się 25 grudnia 1992 roku. W tym roku będziemy obchodzić 30. rocznicę powstania Radia „AVE”, które dziś nadaje jako Radio Plus Radom. Pod koniec lat 90. ukazała się pierwsza odsłona diecezjalnej strony internetowej, dziś działający pod adresem www.diecezja.radom.pl Portal Diecezji Radomskiej. Tym samym wiadomości, informacje, relacje życia Kościoła radomskiego trafiają na różny sposób do mieszkańców całej diecezji, a przez internet – na cały świat.

Media to przede wszystkim ludzie, którzy je tworzą. A nasze redakcje tworzą ludzie, dla których dobro Kościoła jest wartością nadrzędną, którzy dobro i prawdę stawiają ponad sensację. Media to również infrastruktura techniczna; dzięki czterem nadajnikom (w Radomiu, Kupimierzu, Kozienicach i Skarżysku-Kamiennej) obejmujemy bardzo dobrym sygnałem południowe województwo mazowieckie, północne powiaty świętokrzyskiego, ziemię konecką i opoczyńską.

Bardzo dziękujemy Księżom Proboszczom, Duszpasterzom, wspólnotom parafialnym, grupom i stowarzyszeniom działającym w naszej diecezji za nadsyłane do nas informacje, za zaproszenia na parafialne czy wspólnotowe spotkania. Dziękujemy za zaufanie i skierowane do nas prośby o patronat medialny. W naszych mediach chcemy promować wielkie dobro, które dzieje się w Waszych wspólnotach.

Serdecznie dziękujemy Duszpasterzom i wszystkim Osobom ich wspomagającym za cotygodniową pomoc w sprzedaży tygodnika. Dziękujemy za wszelkie gesty dobroci, a szczególnie za wsparcie materialne, które na różny sposób do nas dociera. Dziękujemy również za ofiary, które w najbliższą niedzielę (22 stycznia) będą zbierane na utrzymanie mediów diecezjalnych.

Ks. Stanisław Piekielnik
Dyrektor Radia Plus Radom

Ks. Zbigniew Niemirski
Kierownik Radomskiej Redakcji „Gościa Niedzielnego”