“Dzień Dobra”. Niedziela Miłosierdzia Bożego – święto Caritas

Caritas Diecezji Radomskiej przeżywa w tym roku 30-lecie istnienia. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego zaprasza na Mszę św. i festyn.

– Naśladowanie Zmartwychwstałego Pana, który ukazał nam nieskończone Boże miłosierdzie, widoczne jest w ogromnej życzliwości i hojnie okazywanej pomocy, prowadzonej w sposób zorganizowany przez Caritas.Z wielkim szacunkiem wyrażamy wdzięczność za każdy gest wyciągniętej dłoni do potrzebującego. Dziękujemy Księżom, Opiekunom Szkolnych i Parafialnych Zespołów Caritas oraz całej rzeszy Wolontariuszy za namacalne ślady czynienia Dobra. W ciągu tych 30 lat pracy, radomska Caritas wprowadziła wiele dobra w życie tysięcy osób, świadcząc bezpłatną opiekę i pomoc. – mówią ks. Damian Drabikowski i ks. Karol Piłat, dyrektorzy Caritas Diecezji Radomskiej.

Niedziela Miłosierdzia, będzie okazją do wyrażenia naszej wdzięczności za dobro, które dokonuje się przez tak wiele osób zaangażowanych w dzieła miłosierdzia.

– Podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 w kościele MB Miłosierdzia w Radomiu, będziemy modlić się za wolontariuszy, podopiecznych, pracowników, przyjaciół oraz wszystkich, którzy swoją modlitwą i ofiarą wspierają działalność Caritas. Następnie przejdziemy na Pl. Corazziego, gdzie będziemy uczestniczyć w „Festiwalu Miłosierdzia”.  Będziemy mieć tam okazję do degustacji potraw pochodzących z różnych regionów naszej diecezji i  skorzystać z wielu atrakcji. Zapraszamy Czcigodnych Księży, grupy parafialne do wzięcia udziału w tym spotkaniu. – zapraszają dyrektorzy CDR.

W programie:

• 11:30 – Msza Święta – kościół Matki Bożej Miłosierdzia (przy ul. Miłej)
  • 14:00 – rozpoczęcie Dnia Dobra ( Pl. Corazziego)
  • 15:00 – koronka do Bożego Miłosierdzia
  • 15:00 – 16.00 – zespół Signum
  • 17:00 – 18:00 – Guzowianki
  • 18:00 – licytacja obrazów, a następnie koncert TGD.
  • 20.20 – zakończenie Dnia Dobra Apelem Jasnogórskim.