Fiesta w La Villa de Los Santos

Młodzież z naszej diecezji opuściła już Diecezję Chitré i udali się do Panama City. Nim jednak opuścili gościnną Wioskę Świętych przeżyli rodzinną niedzielę. Była Msza św., rodzinny obiad i fiesta.

W poniedziałek młodzież pożegnała La Villa de Los Santos i wyjechali do Panama City. Za serdeczne przyjęcie i gościnę podziękował bp Piotr Turzyński.

– Szczęść Boże! Pozdrawiam bardzo serdecznie. Jedziemy z La Villa de Los Santos. Jesteśmy w drodze do Panama City. Dzisiaj rano  celebrowaliśmy Mszę św. Było wiele wzruszeń, pięknych momentów. Podziękowaliśmy za gorące przyjecie, za życzliwość i rodzinny klimat. Były łzy, radość. Wszyscy mówią, że będzie smutno i będzie nam brakowało tych rodzin. Zaprzyjaźniliśmy się z nimi. Szczęść Boże! – mówi bp Piotr.

W stolicy Panamy będą goszczeni w rodzinach z parafii pw. św. Łukasza. W Panama City – wraz z tysiącami młodych z całego świata – wezmą udział w centralnych uroczystościach Światowych Dni Młodzieży. Wśród najważniejszych będą te z udziałem papieża Franciszka – Droga Krzyżowa (piątek) i Msza św. posłania (niedziela).

Failed to get data. Error: