Koncert kolęd w Libiszowie

W niedzielę, 13 stycznia, w parafii w Libiszowie odbył się koncert kolęd i pastorałek na zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Koncert przygotowała schola parafialna.

– Tym koncertem chcieliśmy ukoronować okres Bożego Narodzenia oraz zaangażować parafian we wspólne kolędowanie. Chciałyśmy ukazać historię Bożego Narodzenia, która była jego motywem przewodnim. Oczywiście równie ważna była dla nas integracja naszych parafian. Co prawda schola śpiewa ponad 10 lat, ale dopiero od trzech lat organizujemy takie koncerty. – mówi Ola Woźniak.

Schola z Libiszowa stale się rozwija.

– Każda z naszych scholistek posiada ogromny talent! Dziewczyny rozwijają się na każdy możliwy sposób: uczęszczają na zajęcia śpiewu, na naukę gry na instrumentach, czy też do szkół muzycznych. Nasza schola bierze też udział w różnych konkursach, w których dostajemy wyróżnienia. Istnieje u nas także młodsza schola – dziewczynki, które szkolimy, aby godnie nas zastąpiły w przyszłości. Uwielbiamy spędzać razem czas oraz rozwijać nasze pasje. Staramy się cały czas iść do przodu. Trzy lata temu nagrałyśmy naszą pierwszą płytę kolęd i pastorałek. Nagranie odbyło się w studiu w Łodzi. Płyta okazała się być naszym małym sukcesem oraz wspaniałym i wielkim doświadczeniem. Uwielbiamy śpiewać dla Boga! – opowiada Ola.

Śpiew podczas liturgii w kościele, to jedynie fragment działalności scholii z Libiszowa.

– Uwielbiamy pomagać potrzebującym, dlatego od kilku lat bardzo chętnie angażujemy się w różne akcje charytatywne, m.in. w „Szlachetną Paczkę”. Organizujemy też własne zbiórki na rzecz potrzebujących. Okres Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Uważamy, że każdy zasługuje na to, aby poczuć się kochany, poczuć się wyjątkowo. Jednak wiemy, że pomagać trzeba cały rok, a nie tylko w święta. – dodaje scholistka.