„Idealny wybór”, czyli Zimowa Oaza Parafialna w Murzasichlu

Młodzież ze Starachowic na Zimowej Oazie Parafialnej w Murzasichlu. Foto: arch. Parafii MB Nieustającej Pomocy w Starachowicach

Tak młodzież z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach przeżywała drugi tydzień ferii zimowych.

Wypoczynek dla 30-osobowej grupy młodzieży przygotował i poprowadził ks. Karol Kostecki wsparty animatorami oraz opiekunami.

– Wypoczynek udało się zorganizować dzięki wsparciu proboszcza parafii oraz zebranym przez młodzież środkom ze sprzedaży własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych oraz kredy w Święto Trzech Króli. – mów ks. Karol.

Każdego dnia Oazy Parafialnej uczestnicy mogli zobaczyć malownicze zakątki polskich Tatr, m.in. pustelnię św. Brata Alberta na Kalatówkach, czy sanktuarium MB Królowej Tatr na Wiktorówkach. Oprócz wycieczek młodzież miała okazję wypocząć na Chochołowskich Termach oraz wziąć udział w kuligu. W drodze powrotnej zwiedzili niezwykłe muzeum: Dom Rodziny Jana Pawła II w Wadowicach i Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

– Najważniejszym elementem oazy był czas poświęcony rozwojowi ducha. Każdego dnia modliliśmy się modlitwą brewiarzową i uczestniczyliśmy we Eucharystii. To były również rekolekcje o miejscu młodego człowieka Kościele pt. „Idealny wybór”; przypomniały one uczestnikom o wielkim dobrodziejstwie jakie niesie wyznawanie wiary i praktykowanie jej w Kościele. Zaś celem spotkań prowadzonych przez animatorów było przypomnienie młodym o zadaniu głoszenia Ewangelii i misji kochania jaką ma każdy chrześcijanin. – dodaje ks. Karol.

Podczas spotkań poruszano też tematy Synodu o synodalności.

– Oazowicze podzielili się tym co ich zachwyca w Kościele, ale także tym co sprawia smutek w ich młodych sercach. Doświadczenie wspólnoty i bliskości Boga sprawia, że młodzi przekonują się, że wiara katolicka to prawdziwie idealny wybór jakiego każdego dnia dokonać może młody człowiek. – podsumowuje ks. Karol.

Młodzież ze Starachowic zakończyła już ferie i wraca do szkoły… na razie w formie nauki zdalnej.

A jak spędzają ferie dzieci i młodzież w innych parafiach naszej diecezji? Czekamy na relacje pod adresem: admin@diecezja.radom.pl.

Zdjęcia: arch. parafii MB Nieustającej pomocy w Starachowicach