IV. Edycja Radomskiej Ligi Ministrantów – sezon 2017/2018

953
Mistrzostwa Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Serdecznie zapraszamy wspólnoty Służby Liturgicznej Ołtarza Dekanatów Radomskich, do wzięcia udziału w IV Edycji Radomskiej Ligi Ministrantów 2017/2018.

Celem tej inicjatywy, podobnie jak w ubiegłych latach, jest przede wszystkim wsparcie liturgicznych zespołów młodzieżowych poprzez wartości jakie niesie sport i współzawodnictwo, wzajemne poznanie, współpraca i integracja parafialnych grup liturgicznych. Powszechnie wiadomo, że spotkania ministrantów na boisku piłkarskim są świetną okazją do dobrej zabawy, zmagań sportowych, kształcenia woli i charakteru, zdrowej rywalizacji, a także modlitwy, od której będzie zaczynał się każdy mecz.

Do udziału zaproszeni są chłopcy, którzy przy parafii pełnią funkcję lektorów starszych (gimnazjum, liceum), jak również w kategorii Juniorów (szkoła podstawowa).

Podobnie jak w zeszłym roku, wprowadzone zostanie rozróżnienie na dwie grupy:

  • dziesięć drużyn, które zajęły w zeszłym roku czołowe miejsca, utworzą Pierwszą Ligę,
  • pozostałe drużyny, jak również nowo zgłoszone, swoje mecze będę rozgrywać w Drugiej Lidze.

Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest uiszczenie opłaty w wysokości 100 zł za drużynę, która w całości przeznaczona zostanie na zakupienie nagród i dyplomów.

Wszelkie dodatkowe informacje można otrzymać u ks. Daniela Glibowskiego (+48 509 310 397).

Zgłoszenia proszę kierować do 25 września 2017 r. pod adres radomskalm@gmail.com, jak również telefonicznie, pod wyżej wskazany numer.

Spotkanie organizacyjne dla księży opiekunów oraz kapitanów drużyn seniorskich odbędzie się 26 września br. o godz. 20.00 w Parafii św. Brata Alberta w Radomiu.