Ministranci z parafii bł. Annuarity najlepsi

Zwycięska drużyna z parafii bł. Annuarity w Radomiu. Foto: arch. Duszpasterstwa Ministrantów

W Solcu nad Wisłą, 23 października 2021, rozegrane zostały mecze finałowe XX. Mistrzostw Ministrantów Diecezji Radomskiej w halowej piłce nożnej w kategorii „ministrant”.

Najmłodsi przedstawiciele Liturgicznej Służby Ołtarza, którzy wygrali eliminacje w poszczególnych rejonach naszej diecezji, spotkali się by wyłonić najlepszą drużynę w swojej kategorii wiekowej.

– Jak przystało na ministrantów, rozpoczęliśmy Mszą św. w kościele św. Stanisława, a następnie w hali przy liceum w Solcu rozegrane zostały mecze. Po zaciętej walce pierwsze miejsce zajęła drużyna z parafii bł. Annuarity w Radomiu – mówi ks. Mariusz Chamerski, diecezjalny duszpasterz ministrantów.

A oto lista zwycięskich drużyn:

• I miejsce – Parafia bł. Annuarity w Radomiu
  • II miejsce – Parafia św. Michała Archanioła w Zachorzowie
  • III miejsce – Parafia św. Rocha w Mroczkowie
  • IV miejsce – Parafia św. Stefana w Radomiu.

– Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcą gorąco gratulujemy. Dziękujemy Caritas Diecezji Radomskiej za współorganizację tegorocznych finałów. Projekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. – dodaje ks. Mariusz.

Przed nami finały w kolejnych kategoriach wiekowych:

• 6 listopada w Starachowicach – kategoria LEKTOR MŁODSZY.
  • 20 listopada w Wolanowie – kategoria LEKTOR STARSZY.

Failed to get data. Error: