• To wydarzenie minęło.

100. rocznica święceń kapłańskich Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego

3 sierpnia, sobota | 17:15 - 20:00

Stulecie święceń kapłańskich Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego, przypadające 3 sierpnia tego roku, to bardzo dobra okazja, by wraz z wiernymi z naszych parafii dziękować Bogu za dar kapłaństwa, który w sposób niezwykle przemawiający, piękny i heroiczny zajaśniał w posłudze Prymasa Tysiąclecia.

To także dzień, w którym poczujmy się wezwani do szczególnej modlitwy przez wstawiennictwo bł. Stefana Wyszyńskiego o powołania kapłańskie i w intencji naszej Ojczyzny.

Do takiej modlitwy zapraszam w najbliższą sobotę na radomskim Idalinie, w najmłodszym sanktuarium naszej diecezji.

Ks. Andrzej Jędrzejewski
Kustosz Sanktuarium Bł. Stefana Wyszyńskiego
w Radomiu

Program uroczystości:

• 17.15. – Wykład Prof. dr. hab. Jana Żaryna: „Kardynał Stefan Wyszyński – Wychowawca Narodu”.
  • 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Marka Solarczyka. Poświęcenie pomnika Błogosławionego Prymasa Tysiąclecia.
  • 19.15 – Koncert słowno–muzyczny pt. „Tyś jest kapłanem na wieki” w wykonaniu chóru „Adoramus”.

Uroczystość odbędzie się pod patronatem Biskupa Radomskiego Marka Solarczyka.

Data:
3 sierpnia, sobota