« Wszystkie Wydarzenia

100. rocznica święceń kapłańskich Sługi Bożego Biskupa Piotra Gołębiowskiego. Msza św. w katedrze radomskiej

12 października, sobota | 11:00 - 12:30

Drodzy bracia w kapłaństwie!
Drogie osoby życia konsekrowanego!
Drodzy diecezjanie!

W tym roku obchodzimy setną rocznicą przyjęcia święceń kapłańskich przez Sługę Bożego Księdza Biskupa Piotra Gołębiowskiego. Z tej racji alumni i duchowni naszej diecezji nawiedzili Katedrę Sandomierską, gdzie przy doczesnych szczątkach Sługi Bożego modliliśmy się o jego rychłą beatyfikację.

12 października 2024 roku, czyli dokładnie w dzień setnej rocznicy święceń kapłańskich udzielonych Słudze Bożemu przez bp. Pawła Kubickiego, podczas Mszy Świętej sprawowanej w Katedrze Radomskiej o godz. 11.00, chcemy modlić się o łaskę jego beatyfikacji i o uświęcenie kapłanów. Zapraszam Was kochani do tej wspólnej modlitwy.

Niech Maryja, którą w swoim zawołaniu biskupim „Maryja naszą nadzieją” nosił Sługa Boży, umacnia nas i prowadzi ku świętości.

Wasz biskup Marek

Data: