40. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

21 września, sobota | 19:30 - 22 września, niedziela | 14:00

W dniach 21-22 września 2024 r. odbędzie się 40. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę. Tegoroczne pielgrzymowanie odbywać się będzie pod hasłem: “Rodziny z serca wzięte“.

Tegoroczna modlitwa rozpocznie się w sobotę, 21 września, Mszą św. w intencji Ojczyzny i rodzin w kaplicy Matki Bożej. O godz. 19.30 na Wałach Jasnogórskich odprawiona zostanie Droga Krzyżowa z rodzinami i za rodziny. Pierwszy dzień spotkania zakończy zaś Apel Jasnogórski.

Głównym punktem Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin będzie Msza św. sprawowana na Szczycie Jasnogórskim w niedzielę, 22 września, o godz. 11.00. Przewodniczyć jej będzie biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk.

„Przyjeżdżamy z całej Polski i spotykamy się, aby modlić się w intencji małżeństw, aby pokazać, że dla nas rodzina jest niezwykle ważna. Zdajemy sobie sprawę z tego, że od kondycji polskich rodzin zależy przyszłość naszej Ojczyzny i Kościoła” – podkreśla bp Wiesław Śmigiel w zaproszeniu na Pielgrzymkę. „Chcemy modlić się, by nasze rodziny były silne Bogiem” – dodaje.

Początek:
21 września, sobota | 19:30