• This event has passed.

Akatyst do Bogurodzicy w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu

7 grudnia 2023, czwartek | 20:00 - 21:30

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (8 grudnia) jest dniem patronalnym Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. W tym dniu klerycy trzeciego roku po raz pierwszy wkładają strój duchowny, a alumni roku piątego przystępują do kandydatury przed święceniami diakonatu.

Tradycją naszego seminarium jest przeżywane w tym dniu wieczorne nabożeństwo, w trakcje którego śpiewany jest Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny.

Do udziału w tym nabożeństwie zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza starszych ministrantów, lektorów, przedstawicieli scholii i chórów parafialnych i wszystkich, którzy pragną modlić się razem z nami. W tym roku wraz ze scholą seminaryjną, akatyst zaśpiewa chór grekokatolickiej ukraińskiej parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Radomiu.

Nabożeństwo ze śpiewami akatystu odbędzie się w kaplicy seminaryjnej 7 i 8 grudnia (czwartek i piątek) o godz. 20.00.

Zarząd WSD w Radomiu

Date: