• This event has passed.

Finał konkursu plastycznego „Mój Kościół – Moja Parafia”

15 kwietnia | 10:00 - 13:30

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej serdecznie zaprasza finał Konkursu Plastycznego dla uczniów klas I-III szkół podstawowych i uczniów szkół i oddziałów specjalnych zatytułowany: „Mój Kościół – Moja Parafia”.

Temat konkursu jest nawiązaniem do hasła roku duszpasterskiego 2023/2024 – „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” i zachęca do odkrycia swojego miejsca we wspólnocie Kościoła. Pragniemy ożywić świadomość wśród dzieci i ich rodziców, że Kościół jest wspólnotą ludzi wierzących, gromadzących się wokół Chrystusa, a Parafia jest miejscem odnajdywania w tym właśnie Kościele miejsca dla siebie.

• Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach:
    • I Kategoria: uczniowie klas I, II i III Szkół Podstawowych
    • II Kategoria: uczniowie szkół i oddziałów specjalnych oraz objęci nauczaniem indywidualnym (mający orzeczenie o niepełnosprawności/potrzebie kształcenia specjalnego), na poziomie klas I–IV
  • Cel Konkursu:
    • dzielenie się własnymi doświadczeniami z życia we wspólnocie Kościoła Katolickiego
    • wzmacnianie więzi wspólnoty religijnej
    • wzbudzenie zainteresowania uczniów społecznością parafialną, w której żyją
    • rozwijanie wyobraźni plastycznej
    • odkrywanie i rozwijanie uzdolnień uczniów

Finał konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 15 kwietnia 2024 r. (poniedziałek), o godz. 10.00, w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu, ul. Młyńska 23/25

Date:
Time: