• This event has passed.

Finał Konkursu Wiedzy Religijnej dla klas IV-VI – „Bł. Karol Acutis – młody zdobywca nieba”

16 kwietnia | 10:00 - 13:30

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej serdecznie zaprasza na finał Konkursu Wiedzy Religijnej dla klas IV-VI: „Bł. Karol Acutis – młody zdobywca nieba”.

Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o osobie bł. Karola Acutisa, ukazanie Eucharystii jako centrum życia młodego pokolenia, zachęcenie do naśladowania postawy bł. Karola.

Bł. Karol Acutis to patron Internetu. Staje się jednym z najpopularniejszych świętych Kościoła, który inspiruje i przyciąga młodzież, nawraca, staje się patronem młodego Kościoła. W obliczu kryzysu wiary wśród młodych ludzi, postać błogosławionego nastolatka jest szansą na zbliżenie do Kościoła jego rówieśników.

Finał diecezjalny konkursu odbędzie się 16 kwietnia 2024 r. w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu o godz. 10.00.

Date:
Time: