Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów po Diecezji Radomskiej

27 kwietnia - 4 maja

Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów w Diecezji Radomskiej odbędzie się od 27 kwietnia do 4 maja 2024 r.

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, relikwie bł. Rodziny Ulmów będą peregrynować po polskich diecezjach. Wydarzenie zostanie zainaugurowane Mszą św. na jasnogórskim szczycie, w niedzielę, 24 września, podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin.

– Od 27 kwietnia do 4 maja trwać będzie w naszej diecezji peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Codziennie pojawią się one w innym miejscu. W tym czasie różne wspólnoty naszej diecezji organizują modlitwy i spotkania dla małżeństw i rodzin. Zapraszamy do udziału w tych wydarzeniach! – informuje ks. Krzysztof Bochniak, Duszpasterz Rodzin Diecezji Radomskiej.

Oto plan peregrynacji:

• 27 kwietnia 2024 (sobota)
    • Radom, parafia pw. Opieki NMP (Katedra)
      • 17.45 – Powitanie relikwii • Msza Św. (pod przewodnictwem Bp. Marka Solarczyka) • Koronka do Bożego Miłosierdzia • Czuwanie • Apel Jasnogórski
  • 28 kwietnia 2024 (niedziela)
    • Radom, parafia pw. św. Pawła (Janiszpol)
      • 16.00 – Różaniec w intencji przygotowujących się do małżeństwa • Msza św. (pod przewodnictwem Bp. Marka Solarczyka
      • 17.30 – świadectwo Joanny i Rafała Patyrów • Czuwanie modlitewne
  • 29 kwietnia 2024 (poniedziałek)
    • Radom, parafia pw. Świętej Rodziny
      • 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia • Msza św. • Czuwanie  • Różaniec w intencji rodzin
      • 18:00 – Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich • Uwielbienie  • Apel Jasnogórski
  • 30 kwietnia 2024 (wtorek)
    • Studzianna, Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej
      • 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia  • Czuwanie modlitewne Kółek Żywego Różańca, Dekanatu Drzewickiego, Dekanatu Opoczyńskiego, Rodziców w intencji dzieci, Domowego Kościoła
      • 20:00 – Msza św. • Apel Jasnogórski i pożegnanie relikwii
  • 1 maja 2024 (środa)
    • Paradyż – Wielka Wola, Sanktuarium Chrystusa Cierniem Ukoronowanego i Krwi Chrystusa
      • 11:50 – Powitanie relikwii
      • 12:00 – Msza św. (pod przewodnictwem Bp. Marka Solarczyka) • Koncert i piknik rodzinny
      • 16:30 – Nabożeństwo majowe • Msza święta
      • 18:00 – Pożegnanie relikwii i przejazd do Szydłowca
    • Szydłowiec, parafia pw. św. Zygmunta
      • 19:00 – Wprowadzenie relikwii • Różaniec  • Apel Jasnogórski • Adoracja
  • 2 maja 2024 (czwartek)
    • Szydłowiec, parafia pw. św. Zygmunta
      • 7:00, 9:00, 10:30 – Msze Święte
      • 12:00 – Msza św. pod przewodnictwem Bp. Marka Solarczyka
      • 14:00 – Różaniec • Modlitwa indywidualna • Koronka do Bożego Miłosierdzia
      • 17:00 – Msza św. • Pożegnanie relikwii
  • 3 maja 2024 (piątek)
    • Kozienice, parafia pw. Krzyża Świętego
      • 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 – Msze Święte z nauką o życiu i męczeństwie bł. Rodziny Ulmów
      • 18:00 – Msza św. • Akt oddania się Jezusowi przez ręce Maryi na zakończenie 33-dniowych rekolekcji
  • 4 maja 2024 (sobota)
    • Solec nad Wisłą, parafia pw. Wniebowzięcia NMP
      • 8:00 – Powitanie relikwii w klasztorze św. Stanisława w Solcu nad Wisłą • Nabożeństwo Słowa Bożego.
      • 12:00 – Msza św. pod przewodnictwem Bp. Marka Solarczyka • Pożegnanie relikwii

Peregrynacja relikwii bł. Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci została zaproponowana przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin, za zgodą abp. Adama Szala, metropolity przemyskiego i we współpracy z archidiecezją przemyską. Inicjatywę tę zatwierdzili biskupi podczas 394. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski obradującego 13 i 14 marca 2023 r. w Warszawie.

Uroczysta inauguracja ogólnopolskiej peregrynacji nastąpiła podczas XXXIX. Pielgrzymki Rodzin i Małżeństw na Jasną Górę (23-24 września 2023 r.).

Start:
End: