Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Pielgrzymka Rodzin Powołanych i Osób Wpierających Powołania

11 kwietnia | 10:00 - 17:00

Serdecznie zapraszam na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Osób Powołanych i Wspierających Powołania na Jasną Górę. To już kolejna edycja tego pielgrzymowania, w której uczestniczą rodzice kapłanów, osób życia konsekrowanego i seminarzystów oraz członkowie wspólnot modlitewnych i przyjaciół seminariów duchownych, zakonów i zgromadzeń zakonnych, grup modlących się za powołania.

Spotykamy się na Jasnej Górze w sobotę 11 maja 2024 roku. Początek pielgrzymki o godzinie 10.00 w bastionie św. Barbary. Pierwsza część to konferencja i świadectwa osób wspierających powołania zorganizowanych w inicjatywie „Wspólnota dla powołań”, która swój początek wzięła w Rosji, gdzie wciąż dotkliwie brakuje kapłanów i osób życia konsekrowanego.

O godz. 13.30, w kaplicy NMP Jasnogórskiej, zostanie odprawiona Msza św., której będę przewodniczył jako delegat KEP ds. Powołań, i podczas której zawierzę Maryi rodziców osób powołanych i wszystkie osoby wspierające powołania.

W załączeniu przesyłam plakat informujący o naszej pielgrzymce. Będę wdzięczny za przekazanie tego zaproszenia i plakatu w swoich wspólnotach i wszędzie tam, gdzie można dotrzeć z tą informacją do rodziców powołanych i osób wspierających powołania, szczególnie na stronach internetowych diecezji, seminariów, zakonów i zgromadzeń zakonnych i wszelkich innych wspólnot zainteresowanych tą pielgrzymką.

Z wdzięcznością i modlitwą

+ Andrzej Przybylski
Delegat KEP ds. Powołań

Częstochowa, 9 kwietnia 2024 r.

Details

Date:
11 kwietnia
Time:
10:00 - 17:00

Venue

Sanktarium na Jasnej Górze,
ul. o. A. Kordeckiego 2
Częstochowa, 42-225
+ Google Map