Wręczenie nagrody “Viventi Caritate” – Żyjącemu Miłością

18 października, piątek | 18:00 - 19:30

W piątek, 18 października, w radomskiej katedrze podczas obchodów 23. rocznicy śmierci bp. Jana Chrapka odbędzie się uroczystość wręczenia “Viventi Caritate” – Żyjącemu Miłością. O godz. 18.00 rozpocznie się Msza św., po której nastąpi wręczenie nagrody.

Wyróżnienie to przyznawane jest osobom oraz instytucjom z całej Polski za ich wyjątkowe osiągnięcia w działalności charytatywnej, społecznej i kulturalnej.

– Nagroda ta ukazuje, że wyróżnione osoby żyją zgodnie z wartościami chrześcijańskimi i katolickimi, ale przede wszystkim angażują się w życie dla drugiego człowieka. Dostrzegają potrzeby bliźnich, niosą pomoc oraz promują miłość i miłosierdzie, tak jak czynił to bp. Jan Chrapek – tłumaczy ks. Damian Drabikowski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Data:
18 października, piątek