Konkurs “Aktywna Parafia 2023”. Zapisy tylko do jutra

449

Katolicka Agencja Informacyjna wraz z Fundacją na Rzecz Wymiany Informacji Katolickiej organizuje Konkurs Aktywna Parafia 2023. Tegoroczna edycja wydarzenia ma na celu propagowanie działalności charytatywnej, inicjatyw ewangelizacyjnych, promowanie zdrowego trybu życia oraz budowania wspólnoty przez społeczności lokalne.

– Zwycięzcy Konkursu otrzymają bony na sprzęt sportowy, zostaną zaprezentowani na stronie internetowej ekai.pl oraz w programach Redakcji Audycji Katolickich TVP. Przewidziana jest również nagroda specjalna Dyrektora Caritas Polska. – czytamy na stronie https://www.ekai.pl/aktywnaparafia/

W pierwszym etapie Konkursu (do 11 maja) przyjmowane są zgłoszenia parafii działających na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

– Po ocenie przez Jury 18 maja przedstawiona zostanie lista 10 parafii, które uzyskały największą liczbę punktów i tym samym zakwalifikowały się do finału Konkursu. Odbędzie się on w Warszawie 3 czerwca i będzie składał się ze spotkania przedstawicieli wyłonionych parafii oraz konkursu sprawnościowego – poinformował Jacek Jakubiak, dyrektor wykonawczy Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Cały Konkurs wygrywa ta parafia, która zbierze najwięcej punktów podczas: III etapu (eliminacje do finału), zawodów sprawnościowych w trakcie finału i prezentacji parafii podczas finału. Uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się bezpośrednio po zakończeniu zawodów. Nagrodą dla zwycięzców są bony na sprzęt sportowy oraz prezentacja parafii na stronie internetowej ekai.pl i w programach Redakcji Audycji Katolickich TVP.

Więcej informacji na ekai.pl/aktywnaparafia/