W Pionkach pobito księdza

Kościół pw. NMP Królowej Polski w Pionkach. Foto: ks. Z. Niemirski / FOTO Gość

W piątek (5.05) pobity został ks. Leon Czerwiński, emeryt i rezydent parafii NMP Królowej Polski w Pionkach. Kapłan, ubrany w strój duchowny, komżę i stułę, wracał pierwszopiatkowej z posługi chorym.

O zdarzeniu informuje ks. Mariusz Wincewicz, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Pionkach:

„W miniony piątek na wysokości boiska Zespołu Szkół Średnich w Pionkach, od strony Al. Królewskiej. Ks. Leon Czerwiński wracając w I piątek miesiąca z posługi od chorych został zaatakowany, przewrócony i pobity przez jednego mężczyznę. Ksiądz ubrany w stój duchowny, komżę z bursą z olejem chorych, wracał na plebanię po odwiedzeniu chorych, do których szedł z Najświętszym Sakramentem. Dla sprawcy ten fakt ani to, że atakuje starszą 80 letnią osobę nie miały znaczenia. Być może zrobił to tylko dlatego, że był to ksiądz, osoba duchowna. Całe wydarzenie rozegrało się tuż po godz. 13.00.  Po badaniu w szpitalu i zgłoszeniu na Policję, ks. Leon wraca do sił choć z widocznymi zewnętrznymi obrażeniami w domu. Obecnie sprawą zajmuje się policja. Ewentualnych świadków prosimy o kontakt z miejscową policją.”

Oświadczenie zostało przesłane do wszystkich parafii miasta.

Solidaryzując się z ks. Leonem, prosimy Boga o zdrowie dla Kapłana oraz o nawrócenie i opamiętanie dla sprawcy.

Ks. kan. Leon Czerwiński był pierwszym proboszczem parafii NMP Królowej Polski w Pionkach i jej budowniczym. Po przejściu na emeryturę w 2018 r. został w tej parafii jako rezydent.