„Kościelny sylwester” w listopadzie?

Od wielu lat w parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Starachowicach organizowany jest „kościelny sylwester”, czyli uroczyste zakończenie roku liturgicznego.

Bal, a właściwie dwa bale, organizuje Ruch Światło-Życie: jeden dla rodzin z Domowego Kościoła, a drugi dla dzieci i młodzieży. Zaś nazwa „Spiżejki” pochodzi od nazwiska pomysłodawcy balu: ks. Damiana Spiżewskiego, wikariusza parafii.

– Równocześnie odbywające się dwa bale rozpoczęły się modlitwą oraz tradycyjnym polonezem. Bal dla młodzieży odbył się na motywie Hollywood, a zabawy i tańce integracyjne przygotowali animatorzy Ruchu Światło-Życie. Bal Andrzejkowy dla rodzin rozpoczął ks. Proboszcz Andrzej Kania, przeżywający tego dnia swoje imieniny. Aby rodzice mogli wirować na parkiecie, zajęcia i zabawy dla dzieci poprowadzili profesjonalni animatorzy zabaw. Bale odbywają się w duchu „nowej kultury”, czyli w wolności od używek. „Spiżejki” zakończyły się przed północą w kościele wspólną modlitwą nieszporami, wprowadzającymi w nowy rok kościelny i okres adwentu. – mówi wikariusz ks. Karol Kostecki.