Króluj nam Chryste!

Święto AK i KSM. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Niestety obostrzenia epidemiczne nie pozwalają zorganizować dużego ogólnodiecezjalnego spotkania.

– W związku z sytuacją pandemiczną w naszym kraju, a tym samym z uwagi na bezpieczeństwo, planowane w katedrze radomskiej, diecezjalne świętowanie patronalnej uroczystości Chrystusa Króla na wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem Ks. bp Henryka Tomasika w dniu 22 listopada br. nie jest możliwe. – mówi Teresa Połeć, Prezes AK Diecezji Radomskiej.

Zamiast jednego dużego spotkania, członkowie Akcji Katolickiej będą świętować w swoich parafiach.

– W tym roku uroczystości Chrystusa Króla przeżyjmy jako święto Akcji Katolickiej w naszych parafiach. Na wszystkich Mszach świętych w tym dniu członkowie parafialnych oddziałów czynnie włączą się w liturgię. Przed rozpoczęciem Eucharystii będzie odczytany komentarz, uwzględniający patronalny charakter tej uroczystości. – dodaje Prezes AK.

Przekazuje życzenia:

– Ten świąteczny czas dla nas skupionych w Akcji Katolickiej to doskonała okazja, by podziękować Pasterzowi naszej diecezji Ks. Bp. Henrykowi Tomasikowi za troskę o nasze Stowarzyszenie, naszym bezpośrednim Księżom Asystentom parafialnym i diecezjalnym, że to Chrystusowe panowanie pomagają nam zrozumieć i kierują nasze zamierzenia na odpowiednie ścieżki. Z okazji święta patronalnego bardzo serdecznie dziękuję członkom Akcji Katolickiej, a także wszystkim, którzy wspierali i wspierają nasze działania na rzecz parafii, diecezji i środowiska lokalnego. Życzę nam wszystkim byśmy byli katolikami czynu oddanym Chrystusowi Królowi. Bądźmy apostołami Jego królestwa. Niech Chrystus króluje w naszej Ojczyźnie ze swoją prawdą. Nie przestawajmy, łączmy się w modlitwie różańcowej w tym trudnym czasie dla naszej Ojczyzny i nas wszystkich. – mówi Teresa Połeć.

Tego dnia cała społeczność Akcji Katolickiej w sposób szczególny wypowiada słowa odnowienia i uznania, że Jezus Chrystus Król Wszechświata jest Królem również ich życia.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata to również święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Zwykle w tym dniu przyrzeczenie składają nowi członkowie KSM. Ze względu na obostrzenia koronawirusowe wydarzenie to zostało przeniesione na kwiecień.

– W związku z sytuacją pandemiczną w kraju oraz z uwagi na Wasze bezpieczeństwo Zarząd KSM Diecezji Radomskiej postanowił przesunąć termin przyrzeczenia nowych członków. Z 22 listopada 2020 roku na 18 kwietnia 2021 roku. Trzymajcie się zdrowo i pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa! – napisali w ogłoszeniu odpowiedzialni za KSM Diecezji Radomskiej.