Zmarła s. Waldemara Brożek

Śp. S. Waldemara Brożek (1945-2020). Foto: arch. parafii św. Barbary w Pionkach

We wtorek, 17 listopada, zmarła s. Waldemara Brożek ze Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego. Przeżyła 75 lat z czego 57 w zakonie.

Siostra Waldemara Brożek, urodziła się k. Dąbrowy Tarnowskiej w roku 1945. Wstąpiła do Sióstr Sercanek i złożyła swe pierwsze śluby w roku 1973, a śluby wieczyste w lipcu 1975 r. w Krakowie w Domu Generalnym. W zakonie przeżyła 57 lat. W Diecezji Radomskiej pracowała m.in. w parafii pw. św. Barbary w Pionkach, gdzie przez 7 lat była zakrystianką. Ostatnie 3 lata spędziła w Lipsku również pomagając w zakrystii.

– Podziwialiśmy jej pracowitość, pokorę i serdeczność dla kapłanów i parafian. – wspomina ks. kan. Stanisław Bujnowski, proboszcz parafii pw. św. Barbary w Pionkach.

S. Waldemara zmarła 17 listopada 2020 r. w Lipsku. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w 19 listopada w Lipsku i następnego dnia w Częstochowie. Została pochowana w grobie Sióstr Sercanek na cmentarzu św. Rocha w Częstochowie.