KSM-owe palmy w Bielisze

Młodzież z KSM w Bielisze przy stoisku z palmami. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Po raz drugi przed kościołem pw. MB Różańcowej w Bielisze pojawiło się stoisko z palmami, które rozprowadza młodzież z działającego przy parafii oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

– Już po raz drugi przed Niedzielą Palmową zorganizowaliśmy sprzedaż palm. Nie trzeba jechać do miasta (Radomia) żeby je kupić, a jest to ważne szczególnie dla osób starszych i to w czasie pandemii. A tak przy okazji przyjścia do naszego kościoła na Mszę św. mogą tu u nas kupić palmy… i dzięki temu nas trochę wspierają. – mówi Weronika Pysiak, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Bielisze.

Zebrany dochód zostanie przeznaczony na wsparcie parafialnego oddziału KSM i – gdy ustąpi pandemia koronawirusa – zorganizowanie m.in. wakacyjnego wyjazdu integracyjnego.

To nie jedyna akcja, w którą angażuje się młodzież z parafii w Bielisze.

– Organizowaliśmy też sprzedaż ciast, ale z powodu pandemii musieliśmy to zawiesić. Przygotowaliśmy również festyn. Chcemy też integrować się z innymi oddziałami parafialnymi KSM i pomagamy im w różnych zbiórkach. Np. KSM w Opocznie ma teraz zbiórkę ubrań, by je później przekazać potrzebującym (w ramach jałmużny wielkopostnej), a KSM w Szydłowcu zbiera korki dla chłopca z wadą serca. – opowiada Weronika.

Młodzież włącza się również w życie liturgiczne parafii, m.in. teraz w Wielkim Poście przygotowując i prowadząc Drogi Krzyżowe.

– Jest nas na razie około 15 osób. Zapraszamy do przyłączenia się do nas, szczególnie młodzież od VIII klasy i starszą. Zbieramy się co tydzień na naszych spotkaniach KSM-owych. – dodaje Weronika, a dla wszystkich przekazuje wielkanocne życzenia: – Wesołych Świąt Wielkiej Nocy, ciepłych i spokojnych w gronie najbliższych, :).

O innych działaniach KSM w Bielisze można poczytać m.in. na Facebooku: KSM Bielicha.