Lektorzy z parafii NSJ w Starachowicach mistrzami

W sobotę, 6 listopada, finałowe mecze XX. Mistrzostw Ministrantów Diecezji Radomskiej w halowej piłce nożnej rozegrali Lektorzy Młodsi. Miejscem zmagań była Hala Miejska w Starachowicach.

Zanim ministranci stanęli do rywalizowali na boisku, najpierw uczestniczyli we Mszy św.

– Ponieważ to ołtarz jest miejscem codziennego spotykania się ministrantów w naszej diecezji, dlatego też pierwszym punktem sobotniego spotkania była Eucharystia sprawowana w starachowickim kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mszy św. celebrowanej razem z opiekunami poszczególnych drużyn przewodniczył Dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej ks. Damian Drabikowski. – mówi ks. Mariusz Chamerski, Duszpasterz Ministrantów Diecezji Radomskiej, który podczas Eucharystii wygłosił homilię.

Zwycięzcami wśród Lektorów Młodszych zostali ministranci z parafii Najświętszego Serca Jezusa w Starachowicach i to oni będą reprezentować naszą diecezję na ogólnopolskich rozgrywkach o Puchar KnC w czerwcu 2022 w Kołobrzegu.

Na kolejnych miejscach znalazły się:

• II miejsce – Parafia Zwiastowania NMP w Nowym Kazanowie
  • III miejsce – Parafia św. Stefana w Radomiu
  • IV miejsce – Parafia bł. Annuarity w Radomiu.

Prócz drużyn, doceniono również piłkarzy. I tak:

• najlepsi piłkarze – Franciszek Sierpień ze Starachowic i Piotr Kosmal z Nowego Kazanowa.
  • najlepszy bramkarz – Bartosz Jadczak z parafii św. Stefana w Radomiu,
  • nagroda FAIR PLAY – Jakub Kuliński z parafii bł. Annuarity w Radomiu.

– Dziękujemy wszystkim Lektorom Młodszym za udział w turnieju. Caritas Diecezji Radomskiej dziękujemy za współorganizowanie turnieju. Wyrazy wdzięczności kierujemy do Prezydenta Starachowic Marka Materka za udostępnienie Hali Miejskiej na czas rozgrywek i objęcie wydarzenia patronatem honorowym. Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. – mówi ks. Chamerski.

20 listopada w Wolanowie zostaną rozegrane mecze finałowe Lektorów Starszych.

Failed to get data. Error: