„Papież Przebaczenia”

Koncert Papieski w Starachowicach. Foto: arch. parafii

Koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II odbył się 4 października br. w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach. Zainaugurował on XXXI. Międzynarodowe Dni Muzyki Organowej i Kameralnej im. S. Ratusińskiego organizowane przez Park Kultury w Starachowicach.

W koncercie „Papież Przebaczenia” wystąpili Alicja Węgorzewska (mezzosopran), Maciej Miecznikowski (bas) oraz Robert Grudnia (organy) i Anna Drela (narracja).

Koncert w hołdzie Papieżowi Świętemu Janowi Pawłowi II w roku jego 100. urodzin stanowił również pogłębienie jego nauczania. Wśród utworów można było usłyszeć takie utwory jak „Psalm Kochania”, „Matka Boża Śnieżna” oraz „Hymn Papieski”. Na zakończenie artyści wykonali „Barkę” – ulubioną pieśń św. Jana Pawła II, której wykonanie włączyli się wszyscy obecni na koncercie. A ostatnim akordem był śpiew „Suplikacji” o ustanie pandemii.

– Wielkie dzięki składamy artystom, organizatorom oraz wszystkim przybyłym na to wieczorne spotkanie papieskie – mówił ks. Andrzej Kania, proboszcz parafii.

Koncert – mimo pandemii – zgromadził w starachowickiej świątyni liczne grono słuchaczy i widzów. Wśród nich była obecna pani poseł Agata Wojtyszek.

Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.
Error encountered during authentication:
{
  "error": "unauthorized_client",
  "error_description": "Unauthorized"
See here for documentation.