Misterium w Lisowie

To już tradycja wielkopostna parafii Nawiedzenia NMP w Lisowie w dekanacie jedlińskim, że do przeżywania Wielkiego Tygodnia wierni przygotowują się wystawiając Misterium Meki Pańskiej.

– Bogata oprawa, ewangeliczne dialogi sprawiły, że dla wielu oglądających było to głębokie przeżycie duchowe. Nierzadko widać był spływające po twarzach łzy, szczególnie w scenach krzyżowania, czy też scenie końcowej, kiedy Klaudia Bzducha zaśpiewała po hebrajsku modlitwę Kadish. W tym roku spróbowaliśmy spojrzeć na ostatnie chwile Chrystusa oczyma Judasza, którego brawurowo zagrał p. Jacek Sadowski. Chcieliśmy ukazać jak chęć zysku, widzenie wyłącznie własnych korzyści prowadzi do zdrady i upadku. – opowiada ks. Jan Godek.

W Misterium wystąpiło 41 aktorów, a tegoroczne – w porównaniu do ubiegłorocznego – zostało rozbudowane o dodatkowe sceny, m.in. o wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Po raz drugi już w rolę Jezusa Chrystusa wcielił się p. Marian Łakomski, a rolę Maryi zagrała p. Anna Malinowska. W role członków Sanhedrynu wcielili się Krzysztof Zieliński, Zbigniew Miechowski, Marek Janiec oraz Grzegorz Kozicki – jako arcykapłan Kajfasz. Zaś Józefa z Arymatei bardzo emocjonalnie zagrał p. Piotr Gruszka.

– Jestem dumny, że w mojej rodzinnej parafii Lisów dzieją się takie rzeczy. Jestem pod wielkim wrażeniem i dla mnie było to głębokie przeżycie duchowe. – powiedział ks. kan. Eugeniusz Frączyk po zakończeniu Misterium, a do aktorów: – Was powinni pokazywać w telewizji… tu jest prawdziwa Polska.

Przedstawienie można było obejrzeć w piątek przed Niedzielą Palmową i w samą uroczystość Niedzieli Palmowej.

Zespół z Lisowa serdecznie dziękuje licznie przybyłej publiczności – nie tylko z parafii, ale szczególnie tym z odległych miejscowości. Zapraszamy za rok na kolejne Misterium Męki Pańskiej do Lisowa.

[FAG id=6065]