Modlitwa w intencji Biskupa Marka Solarczyka w I. rocznicę objęcia Diecezji Radomskiej

Ingres Biskupa Marka Solarczyka do katedry radomskiej. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W rocznicę ingresu, 27 stycznia br., o godz. 18.00 w radomskiej katedrze będziemy dziękować za miniony rok i wypraszać potrzebne łaski w kierowaniu Kościołem Radomskim dla Biskupa Marka Solarczyka. Do wspólnej modlitwy zaprasza bp Piotr Turzyński, Wikariusz Generalny:

Pierwsza rocznica objęcia diecezji radomskiej przez Biskupa Marka Solarczyka

Zbliża się pierwsza rocznica objęcia diecezji radomskiej przez ks. bp. Marka Solarczyka.

W dniu 4 stycznia 2021 ks. bp Marek Solarczyk został mianowany przez Ojca Świętego Franciszka Biskupem Radomskim. Cztery dni później objął kanonicznie naszą diecezję. Natomiast 27 stycznia odbył się uroczysty ingres do katedry Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu.

Bardzo proszę, aby w tych dniach pamiętać szczególnie o naszym Pasterzu w modlitwach podczas Mszy Świętej.

Natomiast w czwartek 27 stycznia 2022 roku o godzinie 18.00 będziemy modlić się wspólnie w radomskiej katedrze dziękując za miniony rok i wypraszając dla ks. bp. Marka potrzebne łaski w kierowaniu naszym Kościołem. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Bp Piotr Turzyński
Wikariusz Generalny