Noworoczne życzenia od Biskupa Marka Solarczyka

Bp Marek Solarczyk udziela błogosławieństwa. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Życzenia popłynęły z kościoła pw. Bożego Macierzyństwa NMP w Radomiu (Osiedle Kozia Góra), gdzie bp Marek Solarczyk 1 stycznia 2022 roku przewodniczył Mszy św. odpustowej.

Po Mszy św. bp Marek Solarczyk zatrzymał się obok figury Świętej Bożej Rodzicielki. W 1999 r. pobłogosławił ją Jan Paweł II, by z racji Wielkiego Jubileuszu Roku 2000 peregrynowała do wszystkich kościołów Diecezji Radomskiej. Od 11. lat figura znajduje się w kościele na Koziej Górze.

–  Moi drodzy! U progu nowego roku 2022, w wyjątkowym, szczególnym miejscu, bo w kościele pw. Bożego Macierzyństwa NMP w Radomiu na Koziej Górze, przed tą cudowną figurą, która jest tak mocno wpisana w całe dziedzictwo duchowe Diecezji Radomskiej, składam Wam serdeczne życzenia. Życzę Bożej opieki i mocy Bożej łaski na cały nowy rok, z tym wszystkim, co Pan Bóg nam ofiaruje, a przede wszystkim z Jego łaską, i co jesteśmy w stanie przyjąć. A przecież opiekunką tej łaski i tego czasu jest w tak wyjątkowy sposób Maryja. Jej zawierzam również każdego z Was i życzę tego, aby Ona była opiekunką wszystkich tajemnic Waszego życia, Waszych rodzin i tego wszystkiego, co jest wielkim darem Bożej miłości, ale i wielkim wyzwaniem, by tę miłość odkrywać, przeżywać, przekazywać i chronić. Niech to, co Pan Bóg nam ofiarowuje, przemieni i przyniesie obfite owoce pokoju, jedności, dobroci i radości, i niech umocni nadzieję, że to wszystko, co przyzywamy, i co możemy razem jako ludzie wiary przeżywać, i co przeżywamy z mocą Boga, przyniesie obfite owoce, pomimo tego co jest trudne i co obciąża każdego z nas. Niech Bóg błogosławi, niech umacnia. Niech Jego łaska nas prowadzi, a Maryja niech wyprasza obfite łaski. – powiedział bp Marek.

Życzenia te znalazły się na facebookowym profilu Pasterza naszej diecezji.