„Na żywo” z sanktuarium w Wysokim Kole

Obraz Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Osoby, które nie mogą fizycznie przybyć do Sanktuarium NMP Królowej Różańca Św. w Wysokim Kole, a pragną łączyć się z pielgrzymami w modlitwie, mogą to uczynić poprzez transmisje on-line.

Kamera w kaplicy Cudownego Obrazu została zainstalowana prawie rok temu; stało się to dzięki wsparciu finansowemu przyjaciół Sanktuarium z Kanady (parafia w Brampton). Zaś od niedawna jest możliwość uczestniczenia w nabożeństwach transmitowanych „na żywo” poprzez Internet.

– Obecnie można połączyć się z nami w każdą sobotę o godz. 17.00, kiedy przed Obrazem Matki Bożej Różańcowej odprawiana jest Msza św. i Nowenna. Zapraszamy szczególnie w drugie soboty miesiąca, kiedy Msza św. sprawowana jest w intencjach zbiorowych. Intencje można składać tuż przed Mszą św. w kaplicy lub poprzez naszą stronę internetową (wysokiekolo.pl) w zakładce „Intencje na Nowennę”. – mówi ks. Szymon Mucha, kustosz Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Św. w Wysokim Kole.

W niedziele transmitowana jest Msza św. o 9.00.

– Msza odprawiana jest przy głównym ołtarzu. Jednak ze względów technicznych na razie mamy dźwięk na żywo Mszy św., a obraz tylko z Kaplicy Różańcowej. W planach jest też transmisja całodobowa; może uda się to zrealizować już od maja. – dodaje ks. Mucha.

Transmisja on-line z kaplicy jest dostępna na wszystkich przeglądarkach internetowych, z jednego z poniższych linków:

Kaplica Matki Bożej Różańcowej w sanktuarium w Wysokim Kole to – obok kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kam. – drugie miejsce w Diecezji Radomskiej, z którego odbywają się transmisje on-line Mszy św. i nabożeństwa.

Należy zaznaczyć, że transmisje internetowe – choć nie wypełniają niedzielnego obowiązku uczestnictwa we Mszy św. – są jednak cenną pomocą duszpasterską dla osób chorych, starszych, czy przebywających za granicą, a które nie mają możliwości udziału w Eucharystii w kościele.