Nauczyciele i wychowawcy pielgrzymowali na Jasną Górę

Mimo pandemii w dniach 1-2 lipca br. odbyła się 83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Po raz piąty pielgrzymce przewodniczył biskup Piotr Turzyński, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli.

– Hasłem tegorocznej pielgrzymki stały się słowa „Świadkowie prawdy”, nawiązujące do przypadającej w tym roku 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II oraz do oczekiwanej beatyfikacji Sługi Bożego Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego. – mówi ks. Wojciech Wojtyła, duszpasterz nauczycieli Diecezji Radomskiej.

W programie pielgrzymki był m.in. Apel Jasnogórski oraz Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu. Pielgrzymce przewodniczył bp Piotr Turzyński, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli. Ze względu na zagrożenie COVID-19 w pielgrzymce wzięli udział jedynie przedstawiciele środowiska nauczycielskiego.

– W pielgrzymce wzięły udział jedynie delegacje nauczycieli z poszczególnych diecezji, kuratorzy oświaty i przedstawiciele związków zawodowych. Obecny był również minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. – dodaje ks. Wojtyła.