Nie odbędzie się liczenie wiernych

Msza św. w kościele pw. Chrystusa Kapłana w Radomiu. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Ze względu na nowe obostrzenia epidemiczne planowane w najbliższą niedzielę, 18 października, coroczne liczenie wiernych nie odbędzie. Informację podało Biuro Prasowe KEP.

– W trosce o zdrowie i życie wiernych, w kontekście ogłoszonych wczoraj wieczorem kolejnych obostrzeń epidemicznych, dotyczących również zgromadzeń liturgicznych, w uzgodnieniu z Jego Ekscelencją Księdzem Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim, Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, informuję, iż planowane na najbliższą niedzielę liczenie wiernych nie odbędzie się. O decyzji został poinformowany Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego. – poinformował ks. dr Jarosław Mrówczyński, Zastępca Sekretarza Generalnego Konferencji Episkopatu Polski.

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego SAC im. Witolda Zdaniewicza zaplanował badanie uczestnictwa Polaków w niedzielnej Mszy św. (dominicantes i communicantes) na najbliższą niedzielę (18 października).