Oaza na pustyni epidemii

Ruch Światło-Życie. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Moderatorzy, animatorzy i członkowie Ruchu Światło-Życie włączyli się do modlitewnej akcji #AdoptujMedyka, a od jutra (28 marca) rozpoczynają codzienną poranną modlitwę #JutrzniawRuchu. Prócz modlitwy, zapraszają również do instagramowej akcji #oazowiczsięnienudzi oraz na oazowe „Targowisko”.

Od soboty 28 marca rusza akcja modlitewna pod hasłem #JutrzniawRuchu. Pomysłodawcami akcji są animatorzy Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej.

– Będzie ona polegała na odmawianiu jutrzni (modlitwy porannej) przez Internet każdego dnia aż do Wielkiej Soboty, czyli do 11 kwietnia. O 8:30 wszyscy członkowie Ruchu Światło-Życie z naszej diecezji będą siadać przed swoimi telefonami i włączać się we wspólną modlitwę poprzez uczestnictwo w transmisjach na żywo na naszym profilu na FB (@radomoaza). Będą one prowadzone przez osoby posługujące w Ruchu, czyli moderatorów, animatorów, siostry zakonne. Zachęcamy bardzo serdecznie do włączenia się w modlitwę! – mówi ks. Michał Podsiadły.

Diakonia Modlitwy włączyła się w akcję #AdoptujMedyka zaproponowaną przez portal  „Pogłębiarka” (poglebiarka.pl).

– Wielu lekarzy i pracowników służby zdrowia (pielęgniarki, farmaceuci, pomoc medyczna) ma teraz gorący czas – walczą o zdrowie i życie wielu osób oraz o to, by jak najszybciej powstrzymać rozprzestrzeniającego się wirusa. Więc proponujemy akcję #AdoptujMedyka, by dodać im sił Zasady są bardzo proste: pomódl się codziennie za jednego z lekarzy lub pracownika służby zdrowia (pielęgniarki, farmaceutów, pomoc medyczną i tych, o których wiecie, że mają styczność z wirusem) dziesiątką różańca. – czytamy na stronie organizatora.

Oazowicze zachęcają również swoich rówieśników do kreatywnego wykorzystania czasu przymusowego siedzenia w domu czy kwarantanny.

– Diakonia Komunikowania Społecznego podjęła się inicjatywy na Instagramie #oazowiczsięnienudzi, gdzie można publikować sposób na przeżywanie czasu kwarantanny. Dzielimy się nimi na naszym InstaStories. Nick: oazaradom. Także redakcja naszego oazowego bloga „Targowisko” praktycznie codziennie publikuje teksty, które pomagają przeżyć ten czas. Dotyczą one spraw głębokich, jak np. duchowość przez Internet czy rozważanie poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej, aż po takie praktyczne wskazówki, jak np. lista filmów, seriali, podcastów czy kanałów na YT. Zapraszamy na targowiskoblog.pl – dodaje ks. Michał.