„Obietnica”. Misterium o Bożym Narodzeniu

Jasełka w Starachowicach. Foto: ks. K. Kostecki / arch. parafii

Młodzież oazowa z parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Starachowicach przygotowała przedstawienie jasełkowe.

Przedstawienie zostało wystawione w Wigilię Bożego Narodzenia miedzy Pasterkami; w parafii na starachowickiej Wanacji Msze św. w noc Bożego Narodzenia sprawowane są o godz. 21.00 dla dzieci oraz tradycyjnie o północy.

Poprzez nasze Jasełka chcieliśmy – pomimo pandemii – pomóc parafianom w lepszym, bardziej Bożym przeżyciu tych Świąt Narodzenia Pańskiego – mówi Iga Hamera, animatorka odpowiedzialna za przygotowanie przedstawienia.

Scenariusz przygotowała młodzież oazowa wraz z ks. Karolem Kosteckim – wikariuszem parafii.

– Przedstawienie było oparte na tekstach Pisma Świętego i poza klasycznymi scenami ukazano Boże Narodzenie jako wypełnienie Bożych zapowiedzi o przyjściu Mesjasza. Zostały przedstawione m.in. postacie proroków Izajasza i Micheasza oraz Maryi jako „Niewiasty depczącej głowę węża”. Podczas jasełek zaśpiewały dzieci z parafialnej scholi ubrane w anielskie stroje. – mówi ks. Karol.

Na zakończenie przedstawienia młodzieży i dzieciom podziękował proboszcz parafii ks. Andrzej Kania.

Zdjęcia: ks. Karol Kostecki

Failed to get data. Error: