Pogrzeb śp. Ks. prał. Adama Myszkowskiego [aktualizacja]

Ks. prał. Adam Myszkowski (1952-2021). Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

We wtorek (23.03) w Wielkiej Woli, a w środę (24.03) w Radoszycach odbędą się uroczystości żałobne śp. ks. prał. Adama Myszkowskiego, proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego w Wielkiej Woli. Ks. Myszkowski zmarł 17.03 w szpitalu w Łodzi.

Plan uroczystości żałobnych:

• Wtorek, 23 marca, Wielka Wola – kościół parafialny

• godz. 18.00 – Msza święta żałobna dla parafii – mszy świętej przewodniczy ks. bp Henryk Tomasik.
    • godz. 20.00 – Msza święta żałobna dla kapłanów z Diecezji – mszy świętej przewodniczy ks. bp Piotr Turzyński.
      • Informujemy, że parking dla samochodów będzie przygotowany przy ul. Koneckiej – trasa 74, naprzeciw cmentarza grzebalnego
    • Po zakończonych mszach św. pragnący pomodlić się przy trumnie zmarłego proboszcza będą mogli to uczynić do godz. 23.00.
  • Środa, 24 marca, Radoszyce – kościół parafialny

• godz. 12.00 – Msza święta pogrzebowa.
      • Mszy św. będzie przewodniczył i homilie wygłosi abp. Wacław Depo, metropolita częstochowski i kolega z rocznika święceń śp. ks. Adama.
      • Ostatnią część liturgii pogrzebu poprowadzi bp Marek Solarczyk.
      • Ks. Myszkowski zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu.

Uwzględniając limit mogących uczestniczyć w kościele parafialnym w Radoszycach, podczas uroczystość pogrzebowych wewnątrz kościoła będą mogli uczestniczyć biskupi, koledzy kursowi ks. Adama i jego najbliższa rodzina. Pozostali będą uczestniczyć w liturgii, stojąc na zewnątrz kościoła.

Przypominamy, że wszyscy kapłani diecezjalni zobowiązani są do sprawowania jednej Mszy Świętej za każdego zmarłego biskupa i prezbitera diecezji radomskiej (zob. Dokumenty II Synodu Diecezji Radomskiej, nr 480).

INFORMACJE DLA MEDIÓW / transmisja:

Z uwagi na aktualne przepisy związane z przeciwdziałaniem epidemii Covid-19 w uroczystościach pogrzebowych Księdza Prałata Adama Myszkowskiego, kustosza sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego i Krwi Zbawiciela w Paradyżu we wtorek, 23 marca br. wewnątrz świątyni może wziąć udział ograniczona limitem sanitarnym liczba osób i nie jest przewidziany udział przedstawicieli mediów: operatorów kamer, fotoreporterów, dziennikarzy prasowych, internetowych i radiowych.

PT. Redakcje i Dziennikarze chcący relacjonować pogrzeb śp. ks. Prałata Adama Myszkowskiego będą mieli wyznaczone miejsce przed świątynią w krużgankach Sanktuarium (przy figurze św. Franciszka), które wskażą służby porządkowe.

Uprzejmie prosimy o podporządkowanie się do zaleceń i wskazówek wyznaczonych służb porządkowych na terenie Sanktuarium (strzelców i strażaków OSP) i uszanowanie skupienia w czasie trwania liturgii mszy świętej.

Na zewnątrz kościoła będzie przeprowadzona transmisja mszy świętej żałobnej o godz. 18.00 za pośrednictwem telebimu oraz przygotowanego nagłośnienia (będzie możliwość skorzystania z sygnału audio).

Ponadto, transmisję mszy świętej żałobnej przeprowadzi Radio Plus Radom oraz strona parafii www.parafia-wielkawola.pl.

ORGANIZATOR: PARAFIA PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO W PARADYŻU

Za: www.parafia-wielkawola.pl

Ks. Adam Myszkowski urodził się 18 grudnia 1952 roku w Radoszycach. Święcenia kapłańskie przyjął 3 czerwca 1978 roku w Sandomierzu. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Brzeźnica, Jastrząb, Starachowice – MB Nieustającej Pomocy. W 1992 roku został mianowany proboszczem parafii w Wielkiej Woli.

Zmarł ks. prał. Adam Myszkowski