Odpust ku św. czci Józefa w Kuczkach

Bp Marek Solarczyk podczas odpustu św. Józefa w Kuczkach. Foto: ks. Mariusz Morawski / Kuczki

Bp Marek Solarczyk przewodniczył uroczystościom odpustowym ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP w Kuczkach (dek. Radom – Północ). Kościół w Kuczkach jest jednym z ośmiu kościołów stacyjnych, w których można uzyskać odpust zupełny w Roku Świętego Józefa.

– Cieszymy się, że i nasz kościół jest świątynią stacyjną i tu możemy prosić św. Józefa o wstawiennictwo. – mówił ks. Wiesław Kudła, proboszcz parafii w Kuczkach.

W homilii Biskup Marek Solarczyk wskazał na wyjątkowość osoby św. Józefa, którą najlepiej oddaje określenie „mąż sprawiedliwy” i troska o Maryję i Jezusa.

– Sprawiedliwość to szacunek dla dobra, które Bóg nam powierzył. Święty Józef był tym, który z oddaniem przeżywał swoje życie. Był tym, który z poświęceniem troszczył się o innych. A właśnie w tym, co wydawałoby się takie zwyczajne, staje się i do dzisiaj jest szczególnym znakiem tej troski o to, co jest rzeczywiście Boże. Módlmy się o to, abyśmy poprzez nasze życiowe powołania, poprzez to wszystko, o co się staramy, co Pan Bóg nam zawierzył, z takim oddaniem, poświęceniem, z wrażliwością potrafili rzeczywiście chronić tych, dla których jesteśmy i z którymi jesteśmy. Aby Pan Bóg dał nam też tę jasność spojrzenia na to wszystko, że te wszelkie dzieła, te nasze starania służą również Jego dziełom i temu, co On chce uczynić teraz, pośród nas, dla nas i z nami – mówił bp Marek.

Na zakończenie Mszy św. bp Marek złożył życzenia, aby wspólnota parafialna wzywając wstawiennictwa św. Józefa była źródłem Bożej duchowej mocy dla innych. A następnie przed Najświętszym Sakramentem zawierzył wszystkie rodziny parafii w Kuczkach szczególnej opiece św. Józefa.

Failed to get data. Error: